Piórnik

Nie da się ukryć, że szkoła już sapie zimnym oddechem po rozgrzanych jeszcze letnim słońcem plecach. Czas biegnie nieubłaganie. Jednak możemy się cieszyć, bo w niektórych krajach (patrz np USA) dzieci już rozpoczęły rok szkolny. Biedactwa.
Z drugiej strony, jak przyjdzie słota i niepogoda, to lepiej nos w książkę wsadzić i wpuścić do mózgu trochę wiedzy niż umierać z nudów lub tępić umysł w grach komputerowych czy durnych serialach telewizyjnych.
Tak czy siak do szkoły trzeba wracać. No ale ten powrót wcale nie musi być smutny i nieprzyjemny. Oprócz bagażu wspomnień z wakacji, którymi koniecznie od progu trzeba podzielić się z tak dawno niewidzianymi kolegami, warto mieć przy sobie mięciutkiego przyjaciela. Takiego przyjaciela, którego jak tylko nauczyciel zobaczy, to nie zabierze, bo to przecież piórnik, a piórnik to podstawowe wyposażenie każdego ucznia ;)


Ten z zdjęcia znalazł już wygodne miejsce w plecaku i opiekuje się piórem, ołówkami i co tylko potrzebne. Oby służył długo i koił wszystkie troski.

Komentarze