Jak dodać zdjęcie z linkiem na pasku bocznym bloga w bloggerze?

Dobre pytanie.
Też miałam na początku z tym kłopot. Wszędzie candy i trzeba dodać informację na pasku bocznym, ale jak???

Dla tych co też mają z tym problem mały tutorialik dla blogów na blogger.com :)W panelu administracyjnym bloga wybieramy z menu bocznego "Układ"


Następnie klikamy na "Dodaj gadżet". Powinno wyskoczyć okienko z listą dostępnych gadżetów.
Wyszukujemy "Obraz" i wybieramy go.


Pojawi się okno w kilkoma niezbędnymi informacjami do uzupełnienia.Należy koniecznie podać link do posta z candy oraz adres zdjęcia.
Na koniec klikamy zapisz i gotowe.
Jeśli miejsce, w którym automatycznie został umieszczony gadżet nam nie odpowiada, wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy, przytrzymać i przeciągnąć w odpowiednie miejsce.
Klikamy zapisz rozmieszczenie i gotowe :)

A skąd ten adres obrazka?
Klikamy prawym przyciskiem myszy na zdjęcie. Z memu wybieramy "Kopiuj adres URL grafiki" (najszybciej) lub "Otwórz link w nowej karcie"/"Otwórz grafikę w nowej karcie" i kopiujemy adres z paska adresu www.Przypominam o trwającym u mnie Candy, na które gorąco zapraszam.

Komentarze

 1. Dzięki za ten opis, zawsze się z tym męczyłam i kombinowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zrobilam dokladnie jak napisane i wyswietla sie ciagle informacja: okresl obraz...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może wystarczy po prostu odświeżyć stronę i przejść procedurę od początku. Proszę tez sprawdzić czy adres obrazka jest poprawny.

   Usuń
 3. ja mam z kolei inny problem z tymi zdjęciami. Nie chcę mieć tytułów nad każdym pojedynczym tylko serię zdjęć jedno pod drugim, niestety bez tytułów nie można zapisać (chociaż kiedyś była taka możliwość), więc tak prowizorycznie zamiast tytułów dałam kropki, żeby jakoś bardzo się w oczy nie rzucały. Ale odstępy wielkie, kropki widać i do tego jeszcze zdjęcia poustawiały mi się w różnych wielkościach (kliknęłam 'zmniejsz aby dopasować', kilka razy też te zdj usuwałam i wgrywałam od nowa, ale efekt ten sam). Już nawet próbowałam te kropki w html usunąć (bo starsze zdjęcia są bez tytułu i nic się z nimi nie dzieje:) ale nadal się pojawiają :/ Już mnie trafia nie powiem co :P pomooocy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to albo wstawić pokaz slajdów, albo pobawić się kodem html. Faktycznie wprowadzili zmiany i nie można pozostawić gadżetu bez tytułu.

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze.